BLOG — art RSSSALGADO'NUN GÖZÜNDEN DÜNYA

Geçen ay Bangkok'taki Sebastiao Salgado 'nun fotoğraf sergisini gezdim. Geniş bir mekanda büyük formatlarda basılmış fotoğraflarından çok etkilendim. Çoğu fotoğrafta gözlerim doldu. Zamanımızın en iyi anlatıcalarından biri kesinlikle Sebastiao Salgado.

Okumaya devam etYENİ BİR SEYAHAT DENEYİMİ

Geçen ay Vietnam'a yaptığım seyahat sonrasında bir seyahatin nasıl olması gerektiğine dair fikirlerim çok değişti. Seyahat etmek deneyimlemek demek. Yeni tatlar tatmak, yeni kokular keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak, yaşamlarını gözlemlemek, dahil olmaya çalışmak, yeni alışkanlıklar edinmek demek. Her sabah, sanki mutlaka vietnam kahvesi içerek güne başlıyormuşsun gibi kahveni içmek gibi. Sadece görmek demek değil. Bir anlamda yaşamak. 

Okumaya devam et
TAŞLARIN DÜNYASI

Sizi bana ilham veren bir sanatçıyla tanıştırmak istiyorum, Constantin Brancusi.Paris'te yer alan Pompidou Merkezinin yakınındaki bir binada atölyesinin bir kopyası bulunuyor. Atölyesinin siyah beyaz fotoğraflarından gördüğüm kadarıyla mekanın atmosferinin kopyasıyla uzaktan yakından ilgisi olmasada tüm eserlerini bir arada bu şekilde görmek muhteşem bir deneyim. Sanki sağa sola fırlatılmış karalamalar gibi. Bir heykeltraşın karalamaları da böyle oluyor demek ki!

Okumaya devam et